A római építészet magas színvonaláról mi sem árulkodik jobban, mint hogy a csaknem 2000 éve épült építmények közül számos kisebb-nagyobb renoválások után ma is megtekinthető.
A legfontosabb római hidak az alcántarai, a salamancai, a córdobai és a méridai. Ezek a hidak kőszerkezetűek, legtöbbször gránitból készültek. Széles kőpillérekre félköríves dongákat építettek. A Tajo folyó fölött átívelő alcántarai híd az egyik legnagyobb római kori híd. (Alcántara arabul hidat jelent.) 194 méter hosszú, 70 méterrel emelkedik a folyó medre fölé. A középső, 9 méter vastag pilléren egy diadalív áll Traianus császár tiszteletére. A császár rendelte el a híd építését, mely Kr.u. 106-ra készült el.
A salamancai Puente Romano a Tormes folyó felett ível át. A város felőli 15 íve még eredeti római, a többi restaurált. Csak gyalogosok kelhetnek át rajta. A córdobai El Puente a Guadalquivir folyót hidalja át. Csupán 16 ív pillérének alapjai eredetiek, az íveket a mozlimok átépítették.
A legnagyobb vízvezeték Segoviában található, mely kötőanyag nélküli faragott gránitból készült. A méridai vízvezetékek (Los Milagros) 37 pillére még ma is áll. A Tarragona külterületén álló Ponte del Diablo (Ördög hídja) 217 méter hosszan megmaradt, és mint a fent említett emlékekkel együtt, ez is a világörökség részét képezi.
A római amfiteátrumok Méridában, Tarragonában, Italicában, Saguntban és Málagában láthatóak. Ezek közül a méridai emelkedik ki klasszikus szépségével.
Cirkuszt Tarragonában és Méridában találunk, romvárost Itálicában, nekropoliszt pedig Carmonában és Sádabában.